5.10.2016 celodenní výlet 1. a 5.třída, Čechova stodola

Aktuality / 5.10.2016 celodenní výlet 1. a 5.třída, Čechova stodola

5.10.2016 celodenní výlet 1. a 5.třída, Čechova stodola

Už měsíc chodíme do školy, ale letní počasí nás stále láká na výlety. Proto se 5.10. vydají 1. a 5. třída na celodenní výlet do Čechovy stodoly v Bukové. Čechova stodola je celoroční naučná stezka starých pověstí a tradic. Už pojmenování napovídá, že jde o dějiny velmi dávné. Původně to byl rodinný statek, kde se ukládalo seno a různé zemědělské produkty. Čechovou stodolou provází kněžna Libuše, vypráví všechny příběhy ze starých pověstí. Zmiňuje třeba Přemysla oráče, dcery Krokovy, Bivoje, a také pokládá otázky. Kdo první a dobře odpoví, dostane dukát. Také zde uvidíme tradice našich předků během roku - žně,Vánoce, Velikonoce, sv. Martin, také si můžeme vyzkoušet mletí obilí. Vše je ztvárněno na velkoplošných obrazech a figurách v životních velikostech. Děti bude určitě  naše dávná historie moc zajímat a možná se domů vrátí i s hrstkou dukátů. Bližší informace na třídách.


Publikováno: 28. 9. 2016 Autor: Monika Jizbová Sekce: Aktuality